Badanie psychologiczne za alkohol w Krakowie

Badanie psychologiczne za alkohol w KrakowieNasza Pracownia Psychotechniki prowadzi badanie psychologiczne za alkohol w Krakowie. Badanie psychotechniczne jest kierowane do osób, które utraciły prawo jazdy ze względu na prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, prowadzenie w stanie nietrzeźwości lub kierowanie autem po zażyciu innych środków psychoaktywnych (np. THC – po marihuanie) o działaniu podobnym do alkoholu.

Badanie psychologiczne za alkohol w Krakowie, w przypadku utraty uprawnień do kierowania samochodem, przeprowadza się wyłącznie na podstawie skierowania z wydziału komunikacji. Skierowanie ma charakter decyzji administracyjnej. Skierowanie na badania psychologiczne wydaje wydział komunikacji właściwy ze względu na miejsce zamieszkania, np. skierowanie z Wydziału Komunikacji w Krakowie. Skierowanie na badania psychologiczne po alkoholu w Krakowie ma określony na decyzji termin ważności. Termin ten wynosi zazwyczaj 3 miesiące.

Badanie za kierowanie po alkoholu Kraków

Badanie psychologiczne za alkohol w Krakowie kończy się wydaniem orzeczenia o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem. Orzeczenie psychologiczne w przypadku kierowania po alkoholu nie ma określonego terminu ważności. Orzeczenie należy dostarczyć do wydziału komunikacji.

Badanie psychologiczne składa się z kilku etapów. Na początku wypełnia się krótką ankietę osobową dla kierowcy. Następnie prowadzone są testy osobowościowe z uwzględnieniem radzenia sobie w sytuacjach stresowych. W przypadku badania psychologicznego za alkohol w Krakowie stosuje się również test psychologiczny, który ma na celu zweryfikować ewentualne uzależnienie od alkoholu (np. test AUDIT). Kolejną częścią badania psychologicznego po alkoholu jest weryfikacja poziomu inteligencji i uwagi.

Po zakończeniu testów psychologicznych za alkohol, następuje wywiad psychologiczny, czyli krótka rozmowa z psychologiem uprawnionym do badań kierowców.

Ostatnim etapem są pomiary aparaturowe. Badana jest koordynacja wzrokowo-ruchowa (Psychofizyka Kraków) oraz czas reakcji.

Ile trwa badanie psychologiczne

Badanie psychologiczne za alkohol w Krakowie trwa zazwyczaj 40 minut do 1,5 godziny. Dokłada czas różni się ze względu na indywidualne możliwości osoby badanej.

Zły wynik badania psychologicznego

W przypadku uzyskania złych wyników w testach psychologicznych za alkohol, ewentualne wątpliwości są weryfikowane w rozmowie z psychologiem (tj. wywiad psychologiczny).

W naszej Pracowni Psychotechnicznej w Krakowie, w przypadku uzyskania złych wyników na aparatach, istnieje możliwość powtórzenia zadania lub dokończenia badania w inny dzień. Mamy wysoką zdawalność!

Cena badania za alkohol

Cena za badanie psychologiczne za alkohol w Krakowie jest regulowana ustawowo i wynosi 150 złotych.

Jakie badania za alkohol

Osoba, która straciła prawo jazdy ze względu na alkohol (lub podobne), oprócz badania psychologicznego musi odbyć badanie lekarskie oraz kurs reedukacyjny.

Badanie lekarskie za alkohol

W przypadku utraty prawo jazdy za alkohol (tj. zatrzymania prawa jazdy przez policję lub sąd) konieczne jest również odbycie badania lekarskiego. Takie badania można wykonać wyłącznie w Małopolskim Ośrodku Medycyny Pracy z siedzibą w Krakowie przy ul. Zygmunta Augusta 1 (tzw. MOMP Kraków).

Cena badania lekarskiego wynosi 200 złotych plus koszt ewentualnych konsultacji i badań zleconych przez lekarza uprawnionego do badań kierowców, np. badanie krwi.

W Krakowie często udaje się załatwić badania lekarskie w jeden dzień, jednak warto wcześniej zadzwonić do MOMP i potwierdzić terminy. Z doświadczenia wiemy, że udając się do MOMP-u warto mieć zrobione badanie psychologiczne i kurs reedukacyjny.

Kurs reedukacyjny

Osoba która straciła prawo jazdy ze względu na kierowanie po alkoholu musi odbyć kurs reedukacyjny (problematyka przeciwalkoholowa). Takie kursy organizuje Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego z siedzibą w Krakowie przy ulicy Nowohuckiej 33a. Kursy reedukacyjne odbywają się zazwyczaj w weekendy i trwają dwa dni: sobota, niedziela. Kosztu kursu poalkoholowego wynosi około 400 złotych.

Z kompletem dokumentów, tj.: orzeczenie psychologiczne, orzeczenie lekarskie oraz zaświadczenie o odbyciu kursu należy zgłosić się do wydziału komunikacji w celu odzyskania prawa jazdy.

Badanie psychologiczne za alkohol w Krakowie

Jeśli potrzebujesz badanie psychologiczne za alkohol w Krakowie, zapraszamy do skorzystania z oferty naszej Pracowni Psychologicznej. Pracujemy codziennie w godzinach od 9:00 do 21:00, także w soboty i niedziele.

Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu potwierdzenia terminu lub wypełnienie formularza rejestracji na badanie przez Internet.

Adres naszej Pracowni Psychologicznej:

ul. Bałtycka 11b, Kraków Prądnik Biały.

Rejon: Simply Market, boczna od Mackiewicza. Okolice: Opolska, 29 listopada.

Telefon: +48798444798

Działamy bez stresu, tanio ale fachowo.

Sprawdź dojazd na badanie psychologiczne w Mapy Google.